איך בוחרים וילות להשכרה26/10/2012

איך בוחרים וילות להשכרה
בשנים האחרונות אפשר לראות עלייה בביקוש להשכרת וילות נופש או וילות לאירועים. בהתאם לכך, ממהרים בעלי קרקעות באזור הצפון, הדרום והמרכז להקים מבנים מתאימים בכדי שיוכלו להציע גם כן וילות להשכרה. המבחר הגדול בתחום טומן בחובו יתרונות וחסרונות. מצד אחד מאפשר המבחר לכל אדם למצוא לעצמו וילה להשכרה שעונה על כל הצרכים והציפיות שלו. מצד שני מביא עמו המבחר לא מעט בלבול ובחירות לא נכונות.

הגדרת צרכים
הסוד לאיתור וילה להשכרה שעונה על הצרכים של הלקוח טמון בהגדרת צרכים מקיפה ומפורטת ככל הניתן. לקבוצת צעירים שמחפשת לעצמה וילה למסיבת רווקים או רווקות יש צרכים שונים בהשוואה למשפחה עם ילדים שמחפשת וילת נופש. אם רוצים למצוא וילות להשכרה שעונות על הצרכים יש להגדיר אותם ולכוון את החיפוש בהתאם. השלב הראשון להגדרת הצרכים הוא קביעת הפעילות המרכזית שתוביל את החופשה. במקרים בהם מדובר בחופשה משפחתית או קבוצתית נהוג לרכז את הפעילות סביב בריכת השחייה, חופשות זוגיות כדאי לרכז סביב איתור אמבטיות ג'קוזי ספא וסוויטות רומנטיות.

וילות להשכרה

צמצום אפשרויות
אתרים שעוסקים בהצגת וילות להשכרה מציעים לרוב גם מנגנוני חיפוש ואפשרויות לחלק את המבחר באתר בהתאם לקטגוריות. גולשים שמחפשים וילה להשכרה בעבור מסיבת יום הולדת או מסיבת רווקים יוכלו למצוא אפשרויות מתאימות תחת הקטגוריה "וילות למסיבות", הוילות שלא מופיעות ברשימה לא מתאימות למסיבות ואין כל צורך לבחון אותן. אפשרות סינון נוסף היא שימוש בחלוקה אזורית, נופשים שמעוניינים למקד את הנופש סביב אזור ספציפי יוכלו לבחון אך ורק וילות להשכרה  שנמצאות באותו אזור.
באתרים המתקדמים אפשר יהיה גם למצוא תמונות שמסייעות בתהליך הבחירה, תמונה אחת שווה הרבה יותר מ-1000 מילים. פרמטרים נוספים שכדאי יהיה לבחון הם : מחירים, זמינות, המלצות ומספר חדרים. קיימים בעלי וילות שנוהגים לפרסם באתרים מחירים ומבצעים, וישנם כאלו שמעדיפים שלא לפרסם את המחירים ומזמינים את הנופשים ליצור עמם קשר לקבלת פרטים נוספים.

3 אפשרויות אחרונות
לאחר בחינת כ-10 וילות להשכרה באתר כדאי יהיה להרכיב רשימה שכוללת את 3 הוילות המתאימות ביותר. מתוך הרשימה הזו תבחר בתום התהליך וילה להשכרה שעונה על צורכי האורחים בצורה הטובה ביותר. במקרים בהם מדובר בחופשה משפחתית או קבוצתית כדאי לשלב בקבלת ההחלטה הסופית גם את שאר הנופשים. את ההחלטה הסופית כדאי לקבל רק לאחר שיחה עם בעל הוילה, במהלך השיחה אפשר יהיה לקבל פרטים נוספים אודות המחיר, הזמינות של הוילה והמתחם כולו. פעמים רבות נפסלות אופציות במהלך השיחה ועולות חדשות.

וילה להשכרה כרוכה לא אחת בעלויות כספיות משמעותיות. בכדי למנוע אכזבות ישנם נופשים שנוהגים לצאת לסיור במקום ולבחון את הוילות מקרוב. הדבר נהוג בעיקר בקרב צעירים שמחפשים וילות להשכרה בעבור מסיבות רווקים. ההתבוננות בתמונות, ההמלצות והשיחה הטלפונית עם בעל הוילה לא תוכלנה להחליף את הסיור במקום וההתרשמות האישית.