וילות נופש14/10/2012

וילות נופש בנהריה – על המקומות בעיר, שאסור לכם לפספס:
נהריה מציעה מגוון של אפשרויות למבקרים בה, ובמיוחד כשמדובר במשפחות עם ילדים. חלקן נמצאות ממש בתוך העיר, ואילו אחרות סמוכות לה. אפשר למצוא שפע של וילות נופש בנהריה, המשלבות בין פינוקים בלתי רגילים למיקום ומצוין, ושהות בהן היא הזדמנות נפלאה להכיר את האזור.
חופשה בנהריה איננה מוכרחה לכלול רק את הביקור בחוף הים. היא יכולה לשלב בין מקומות אותנטיים שלא תמצאו בערים אחרות בארץ, ובין אווירה נפלאה ובעיקר שקט בלתי רגיל והזדמנות לברוח קצת מהרעש וההמולה של העיר הגדולה. הנה כמה מקומות, שכדאי לכם לעצור בהם:

בית הבריגדור
אם אתם מחפשים וילות נופש בצפון, תמצאו לא מעט כאלו בנהריה. לא בכדי מושכת אליה העיר המוני תיירים, המתכננים לבלות בה את חופשתם. היא ממוקמת באזור מושלם, בסמוך לים, ומציעה מגוון של אפשרויות למבקרים באזור. אחד המקומות המיוחדים בעיר הוא בית הבריגדור, שממוקם בסמוך לחלקה הצפוני של העיר, ליד מזרעה. מדובר במבנה מיוחד מאד, שנבנה במאה ה – 19, שהיה ביתו של קולונל מקניל עד לשנות השלושים. בשנות השבעים נמכר הבית לבני כת הבהאים וכיום גרים בו מתנדבים, חברי הכת. יש במבנה המיוחד הזה ריהוט עתיק מאד, ולמרות שהכניסה אליו פנימה איננה מותרת, אפשר להתרשם ממראהו החיצוני המיוחד.

וילה לנופש

יקב שיקויי געתון
אין כמו חופשה באחת מתוך שפע של וילות נופש בצפון, לצד ביקור ביקב עם משקאות מיוחדים ומשובחים. אז, הנה, יש לכם הזדמנות לשלב בין השניים. אם אתם בוחרים וילות נופש, שממוקמות בנהריה, כדאי לכם להגיע אל יקב שיקויי געתון, שנמצא בקיבוץ געתון שצמוד אל העיר. היקב שפתוח לאורך כל השבוע, לרבות בסופי השבוע, מציע משקאות מסוגים שונים, לרבות ליקרים מיוחדים מפסיפלורה, רימונים, ליצ'י וגם קיווי.

הבית של עפייה זכריה
הנה רעיון למקום ייחודי, שלא תמצאו בשום עיר אחרת. הוא אמנם איננו נמצא בנהריה עצמה, אולם הנסיעה אליו איננה אורכת זמן רב. באחד הרחובות הישנים של שלומי, נמצא בית קסום ומיוחד – הבית של עפייה זכריה, שעלתה לארץ מתימן במסגרת מבצע מרבד הקסמים, ומאז התגוררה, עד מותה, בשלומי. בביתה, שנשתמר עד היום, יש עבודות אמנות, שכולן פרי ידיה, המעטרות את קירות הבית כמעט בכל אחד מהחדרים. בדרך זו הצליחה עפייה לשמר את המסורת התימנית ולהפגיש את המבקרים במקום עם הצבעוניות הבלתי רגילה של עבודותיה והיופי המרהיב שלהן.

מוזיאון שמן עץ הזית
אם אתם מחפשים וילות נופש בנהריה ורוצים לשלב, במהלך הביקור, גם טעמים מקומיים, כדאי לכם להגיע גם אל מרכז מוזיאון שמן עץ הזית, שנמצא צמוד למרכז הקניות "ביג" של קיבוץ רגבה. המוזיאון המקסים הזה, שפתוח לאורך כל השבוע, למעט בימי שבת, כולל סיור מודרך במקום ותצוגה אור קולית המסבירה על שמן הזית, על ההיסטוריה שלו, על סגולותיו וכמובן גם על אופן הפקתו. אם אתם מגיעים אל נהריה עם הילדים ומחפשים וילות נופש בעיר, אל תשכחו לשלב גם ביקור במוזיאון הזה.