מסלולי טיול בצפון09/02/2017

מסלולי טיול בצפון
רוצים לבלות את החופשה הבאה שלכם בצפון ותוהים אילו מסלולי הליכה תוכלו לשלב במהלך הטיול שלכם? אם כן, הנה כמה רעיונות למסלולים נהדרים, שלא תרצו לפספס. אל תשכחו, כמובן, לקחת אתכם גם נעלי הליכה טובות, מים וכובע שיגן עליכם מפני השמש. אז, קדימה, בואו נצא לדרך:

מבחר וילות מומלצות בצפון

מסלול טיול מאכזיב לראש הנקרה
המסלול המיוחד הזה מתחיל בחוף הצפוני ביותר בארץ ואורכו כ – 5 ק"מ. הוא נמשך בין שעתיים לשלוש שעות ואפשר לצאת אליו בכל עונה בשנה. הוא מתאים לכל המשפחה ומי שרוצה, יכול לעשות אותו גם ברכב. נקודת ההתחלה שלו היא הגן הלאומי אכזיב, שנמצא דרומית לראש הנקרה. באותו נקודת התחלה נמצא גשר הרכבת, כדי לחבר בין השכונות השונות שהיו אז באזור. הוא פוצץ לפני הקמת המדינה ואתר זיכרון לכבוד הרוגי הפיצוץ, אתר יד לי"ד, נמצא בגדה הצפונית של נחל כזיב. המסלול כולל ביקור בלגונה הגדולה, שנמצא צפונית לנחל וגם באנדרטת ההעפלה. הוא ממשיך לנחל בצת, המשמש כחוף רחצה ומגיע גם אל חורבת משרף. בהמשך הוא עובר לאורך החוף וכולל מספר עצירות מיוחדות בדרך. במידה ויוצאים אל המסלול הזה בין החודשים מרץ עד אפריל אפשר לראות את פריחת החרצית המקסימה. אם מגיעים בחודשים ספטמבר עד אוקטובר, חבצלת החוף נמצאת שם במלוא הדרה.

שמורת אכזיב
שמורת אכזיב - מבט מלמעלה

טיול בהר מירון
הר מירון, ההר הגבוה ביותר בישראל (אחרי הר החרמון) מושך אליו מטיילים רבים בזכות המסלולים הנהדרים שהוא מציע. הליכה לאורך שביל הפסגה, שאורכו 2 ק"מ והיא נמשכת כחצי שעה עד שעתיים, מתאימה לכל המשפחה. זהו מסלול מעגלי שאפשר לצאת אליו לאורך כל השנה. הטיול מתחיל בחניון שביל הפסגה, שנמצא דרומית לפסגה עצמה. מדובר בשביל מסומן, המקיף את ההר עצמו, שפסגתו מגיעה לגובה של 1,208 מטרים מעל לפני הים. השביל, המוביל אל הפסגה, מקיף את הבסיס הצבאי שנמצא באזור וחולף בתוך חורש נהדר של עצמי אלון מצוי ועצי אלון התולע. הוא כולל ביקור במצפור צפת, צפור הלבנון וגם עובר דרך גת עתיקה, האוגרת מי גשמים במהלך חודשי החורף. הוא ממשיך לכיוון המצפור המערבי של ההר – מצפור ההר, המציע תצפית יפהפייה על הגליל המערבי וגם על מורדותיו הדרומיים של ההר. אם יוצאים אל המסלול האלה בחודשים ספטמבר אוקטובר אפשר לראות לאורך השביל את פריחת הסתוונית. אם יוצאים אליו בחודש פברואר, אירוס הלבנון וגם הרקפת היוונית מקשטים אותו. אם מגיעים לשם במרץ, קשה שלא להתפעל מפריחת סחלבן החורש.

הר מירון
מבט על הר מירון המדהים שבגליל העליון

טיול בשמורת החולה
הטיול הבא כולל הליכה בשמורת החולה המקסימה, טיול שמתאים לכל המשפחה. הכניסה אל השמורה היא בתשלום והשמורה פתוחה לאורך כל השנה מהשעה 08:00 בבוקר. בימי שישי וגם בערבי חג היא נסגרת מוקדם יותר. המסלול בשמורה כולל עצירה בבתי הגידול השונים, באתרי הקינון המרהיבים וכמובן גם בחורשת האקליפטוסים, המהווה סימן ההיכר שלה.

שמורת החולה
תמונה משמורת החולה המדהימה של ארצנו